UA-112816588-1 Caffe Donatello - دوازده دلیل برای نوشیدن روزانه قهوه مقاله کافه دوناتلو

12 دلیل برای نوشیدن قهوه

12 دلیل برای نوشیدن روزانه قهوه کافه دوناتلو caffe donatello

12 دلیل علمی برای نوشیدن قهوه تلخ بصورت روزانه

 

قهوه بزرگترین محصول مصرفی خوراکی دنیاست این ترکیب عامل موقیت افراد حرفه ای بی شماری است . در واقع حداقل 12 دلیل علمی وجود دارد که چرا هر روز باید قهوه نوشید. پس از وابستگی تان به قهوه سپاسگزار باشید و راسخ باشید که نوشیدنی خود را با شکر و کرم نابود نکنید .


1-کبد شما را بهبود می بخشد.

بر خلاف نوشیدن ترکیبات الکلی ، نوشیدن قهوه تلخ بصورت روزانه کبد شمارا بهبود می بخشد. دانشمندان اثبات کردند افرادی که روزانه 4 فنجان و بیشتر ( 2 لیوان بلند استارباکس )قهوه می نوشد 80 درصد کمتر به سیروز کبدی مبتلا می شوند و احتمال ابتلا به سرطان کبد در این افراد کمتر از 40 درصد می باشد .


2-هوش شما را تقویت می کند.

کافئین یک محرک روانگردان است وقتی شما قهوه می نوشید کافئین به سیستم گوارش شما سپس به خون و در نهایت به مغز شما می رسد ( این اتفاق به 30 الی 45 دقیقه زمان نیاز دارد ). وقتی به مغز می رسد یکی از انتقال دهنده های عصبی مغز به نام آدنوزین باعث می شود نورون های مغز سریع تر پرتاب شود. تمام این مواد شیمیایی و نورون ها در جهت تقویت خلق و خوی شما زمان پاسخ گویی و عمل کرد شناختی کلی ، با یکدیگر همراه می شود و همچنین سوخت و ساز بدن شما را تا 11 درصد افزایش می دهد .


3ـ آیا می خواهید وزن خود را تا حدودی کمتر کنید ؟

به اندازه ای که می خواهید فعالیت ندارید ؟ پس قهوه بنوشید
کافئین یکی از معدود موادی است که بطور مستقیم با چربی سوزی همراه است و تقریبا در هر چربی سوز یا مکمل کاهش وزن یافت می شود .


4- به شما مواد مغذی مهمی را می دهد.

اگر شما قهوه می نوشید، برای شما منبع بزرگ و مطلق آنتی اکسیدان است. تعداد کمی از مواد مغذی آن شامل: ویتامین های B2 و B3 و 5B ، منگنز ، منیزیم و پتاسیم است. هرچند، بدن انسان بسیاری از مواد مغذی را از قهوه جذب می کند. همچنین منبع محبوب دیگری از آنتی اکسیدان¬ها همانند میوه و سبزیجات است. شما با قهوه سلامتی فوق العاده بیشتری برای فعالیت های خود نسبت به سایر مواد غذایی خواهید داشت.


5- کاهش دهنده مقدار خطر دیابت نوع 2 شماست.

لطفا توجه داشته باشید که شما چیزی با تاثیرات مشابه ترکیب نصف-نصف فنجان قهوه همراه با کرم و شکر نخواهید دید. شما در واقع در این مورد امکان دارد بدتر شوید اما مطالعات نشان می دهد، اگر قهوه سیاه بنوشید در هر فنجان با غلظت (6 اونس) ، به طور متوسط 70 درصد ریسک دیابت را کاهش می دهد. معمولا یک فنجان قهوه 12 اونس است. پس اگر شما دو فنجان یا 24 اونس صبح ها مصرف کنید، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 28 درصد در مقایسه با افرادی که قهوه نمی خورندکم تر می کند.


6- ریسک پارکینسون شما را کم می کند.

هیچ چیزی نمی تواند یک بیماری عصبی را بهبود بخشد، به ویژه کسانی که عضو یک خانواده مبتلا هستند. پارکینسون با کاهش دوپامین همراه است، از آنجا که کافئین باعث افزایش سطح دوپامین در مغز می شود. نوشیدن قهوه سیاه باعث کاهش احتمال ابتلا به پارکینسون می شود. تحقیقات نشان داده است که مصرف کنندگان منظم قهوه احتمال ابتلا به این بیماری را 32 تا 60 درصد کاهش می دهند.


7- با افسردگی مبارزه می کند و به طور کلی شما را شاد می کند.

به یاد داشته باشید، کافئین که قهوه سرشار از آن است، دوپامین را در مغز افزایش می دهد. دوپامین معمولا به عنوان «محرک شیمیایی لذت» شناخته می شود، بنابراین مصرف هرچیزی که افزایش دوپامین را دارد موجب شادتر شدن شما می شود و کمتر افسرده می شوید.
افرادی که در طول روز 4 فنجان یا بیشتر قهوه سیاه( بیشتر از 24 انس) می نوشد، احتمال ابتلا به افسردگی آن ها 20 درصد کمتر است و بیش از 50 درصد احتمال ابتلا به خودکشی در آن ها کاهش می یابد. قهوه نوشیدن به معنای واقعی کلمه، یک نجات دهنده زندگی است. اگر می دانید کسی با افسردگی مبارزه می کند، او را به نوشیدن یک فنجان قهوه دعوت کنید سپس می توانید همه چیز را عوض کنید.


8- ریسک ابتلا به چندین نوع سرطان را کاهش می دهد.

با مصرف مداوم قهوه احتمال ابتلا به سرطان کبد کاهش می یابد. همچنین  احتمال ابتلا به سرطان کولورکتال نیز کاهش می یابد. افرادی که 4-5 فنجان ( 24 تا 30 اونس) قهوه سیاه را در روز مصرف می کند، خطر ابتلا به سرطان کولورکتال 15 درصد و خطر ابتلا به سرطان کبد را 40 درصد در آن ها کاهش می یابد و از آنجایی که سرطان کبد و سرطان کولورکتال، سومین و چهارمین عامل مرگ و میر در جهان است، این امر بسیار تاثیرگذار است. قهوه همچنین حدود 20 درصد خطر ابتلا به سرطان پوست ، به ویژه در زنان را کاهش می دهد.


9- خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.
کسانی که به طور منظم قهوه می نوشند، 20 درصد خطر ابتلا به سکته را کمتر تجربه می کنند و به طور کلی نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را پایین می آورد. همچنین کافئین ضربان قلب شما را افزایش می دهد، قهوه واقعا برای سلامتی قلبی و عروقی مفید است. نوشیدن چند فنجان قهوه در روز اثر مشابه پیاده روی را دارد که قلب شما را سالم نگه می دارد. البته این امر نباید بهانه ای برای ترک ورزش در اختیار مصرف کنندگان قهوه قرار دهد.


10- بدن را پاکسازی می کند.

قهوه دیورتیک است. این به این معناست که هیچ چیز مانند نوشیدن قهوه باعث افزایش دفع ادرار شما نمی شود. در بیش تر موارد این نتیجه خوبی برای پاکسازی بدن شماست. بدن انسان اغلب باکتری ها و ویروس های مضر را از بین می برد و نوشیدن قهوه این روند طبیعی را بهبود می بخشد.

به همین دلیل، نوشیدن قهوه سیاه احتمال ابتلا به بیماری را کمتر می کند.


11- شما را آرام نگه می دارد.

حتی بوی قهوه باعث ارامش شما می شود. دلیل آن تغییر ترکیب پروتئین در مغز است که با استرس مرتبط است. مخصوصا استرس ناشی از کمبود خواب به همین دلیل(تحولات شیمیایی در مغز) است که همه ما یاد گرفته ایم بعد از یک فنجان اب میوه در اول صبح احساس خوبی داشته باشیم.


12- احتمال ابتلا به آلزایمر و فراموشی را کاهش می دهد.

قهوه به طور کلی حافظه را بهبود می بخشد، به لطف اثرات کافئین بر روی برخی از عصب های مغزی. مصرف مداوم آن به افزایش حافظه شما در طول زمان کمک می کند. به خصوص در طول سال ها شما را شگفت زده می¬کند و شانس شما را برای عدم ابتلا به آلزایمر و فراموشی کاهش می دهد، در واقع نشان می-دهد که مصرف کنندگان منظم قهوه، خطر ابتلا به این بیماری شایع در دنیا را به میزان 65 درصد کاهش می¬دهند.

منبع: www.lifehack.com


بیشتر بخوانید:

فرآوری اولیه قهوه

محل های مناسب برای رشد قهوه

درباره قهوه

بو دادن و آسیاب کردن قهوه

ترکیبات قهوه

قهوه و حواس

معرفی 12 نوع مختلف قهوه

قهوه در محل کار

مزایای شگفت انگیز کافئین برای پوست

نوشیدنی های مختلف قهوه

لوگو کافه دوناتلو caffe donatello پودر قهوه قهوه دانه چای و دمنوش گیاهی کافی میکر سیلور لایتدرباره

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/caffedon/public_html/wp-includes/functions.php on line 3728